מדהים איך כל רגע קטן בילדות, כל דקה שחולפת, הופכת אותנו, עושה מאיתנו את מי שאנחנו היום כבוגרים. אנחנו מתבגרים וכלל לא זוכרים רגעים אלו…
הילד צוחק, חוקר, מתאמץ ועושה צורות עם האצבעות, חושב ובאופן עצמאי מגיע להבנה… לאט לאט, בלי למהר, יום אחר יום הילד מתקדם וגדל… כל ספר שהוא קורא, כל תמונה שהוא רואה, כל תו ומילה שהוא שומע מהווים גורמים עיקריים להתפתחותו, הם יוצרים את עתידו של הילד.
אפשר להטיל ספק בכך שאותם פעוטות יזכרו את הרגעים בהם ביקרו בשיעורי מוזיקה. רגעים במהלכם הם רקדו עם אמא, שרו "טי" ו-"טה" כשמות מצחיקים לפרת משה רבנו, סידרו כפתורים צבעוניים, ביצעו תנועות לפי צלילי השיר ובפעם הראשונה לקחו לידיהם מיקרופון.
אולם אותם פרטים ופעילויות יומיומיות הם אלה שיעשו את ילדינו פעילים ועצמאיים, רומנטיים וחברותיים, אינטלקטואליים וכישרוניים, חזקים ומצליחים, אבל העיקר – שמחים בתור בגירים.
כך מכתיב הזמן את תפקידינו: הילדים גדלים ולומדים, חיים כל רגע ומתבגרים, אך ההורים מתפקידם להעניק לכל רגע כזה משמעות.
האושר של הילדים שלנו מורכב מאותם רגעים, אותם רסיסי זמן, שאנו בתור הורים דאגנו להעניק להם חשיבות.

את השיעורים מעבירה  פרלמן ליליאנה, המייסדת והמורה של מרכז  "טוניקה" – חינוך מוסיקלי לגיל הרך. ליליאנה היא מורה למוסיקה עם ניסיון של 20 שנה במסגרות חינוך שונות כמורה לחינוך מוסיקלי, אהבה כנה לילדים ומלאת מסירות ומחויבות לתחום החינוך המוסיקאלי לגיל הרך.

Лиля Учитель музыки

אני רואה את התלמידים שלי כדבר הכי חשוב בעבודתי. אם הצלחתי לעניין את הילדים, ללמד אותם לאהוב ולהעריך את המוזיקה, להשתמש בקול שלהם, לבטא את הרגשות שלהם, משמע, לימודיי באוניברסיטה, ו-20 שנים של ניסיון בחינוך מוזיקלי לא היו לשווא.

אני מאמינה בלב מלא שהמוזיקה היא זו שמפתחת תכונות חשובות כגון אדיבות, אכפתיות ויכולת לשים לב לפרטים בצורה הטובה ביותר. הרי רק המוזיקה מסוגלת להרעיד את המיתרים הכי עדינים בנפש האדם, ויופי המנגינה שתיווצר תלוי גם בי כמורה וגם בתלמידי. בחירה נכונה של היצירות המוזיקליות, הצגתן בפני הילדים בצורה מעניינת, ביצוע שלהן ביחד איתם בצורה שתהיה חווייתית לכולם, לגרום לכל אחד מהילדים להרגיש כל מנגינה, כל תו, כל תפקיד במחזמר, גם אם הוא תפקיד הרשע, דרך הלב והנשמה הוא משימתי בפניי הילדים והוריהם.

כמובן שבנוסף להכל, אני גם אמא. אמא לשני בנים מקסימים שבהם אני מטמיעה את האהבה למוסיקה ומחנכת אותם להעריכה. הבן הבכור שמנגן בסקסופון, סיים את לימודיו בקונסרבטוריון, קיבל מעמד של "מוזיקאי מצטיין" בצה"ל ולא נפרד מכלי הנגינה שלו לרגע.
הבן הצעיר עוד רק בתחילת דרכו והוא עוד עתיד לבחור את הדרך שלו בחיים, ביחד עם תחביביו והעדפותיו.

יש לכם שאלה?  רוצים להתייעץ?